#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Obsah

Skalica: Deň otvorených búd sa uskutoční tento víkend

Typ: ostatné
Skalica: Deň otvorených búd sa uskutoční tento víkend 1Skalica (21. októbra)  – Deň otvorených búd 2021 v meste Skalica sa uskutoční 23. októbra. Už 12. ročník tohto podujatia sa nakoniec podarí zrealizovať. 

„Ide o najvýznamnejšiu aktivitu občianskeho združenia (OZ) Vínna cesta Záhorie, ktoré je členom našej organizácie. Podujatie sa teší veľkej popularite nielen u Skaličanov, ale aj návštevníkov regiónu zo širokého okolia," uviedol výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

Združenie pripravilo pre záujemcov Vinohradnícku mapku. "Podľa nej si môžu návštevníci vytipovať trasu, ktorou sa pustia, resp. vinárov, ktorých chcú v tomto ročníku navštíviť. Na výber bude 65 otvorených búd, v ktorých bude možné ochutnať víno príslušného „búdara“ a občerstviť sa z jeho ponuky. Tá musí spĺňať podmienky stanovené príslušnou vyhláškou, prehliadka interiéru búdy je možná len individuálne," informoval predseda OZ Vínna cesta Záhorie Ľudovít Bránecký.

Ako doplnil, na trase prechádzky medzi vinohradmi sa bude nachádzať osem občerstvení. „Návštevníci si v nich budú môcť aj zakúpiť Skalický trdelník, " dodal predseda združenia. Samozrejmosťou je kyvadlová doprava. K vstupenke získate okrem mapky aj kapsičku s pohárom. Výdajné miesta výbavy pre návštevníkov budú dve. Okrem Vinotéky Pri hájku aj na Predmestí, v sídle spoločnosti Winterberg.

„Aby sa návštevníci netrápili s ťažkými batohmi, bude aj v tomto roku fungovať služba na zvoz vína. Miesto jeho výdaja je v aktuálnom sídle nášho občianskeho združenia a tým je Vínotéka Pri hájku. Vstup na podujatie je len pre osoby v režime OTP, t.j. očkovaní, testovaní a tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 najviac pred 180 dňami," doplnil Bránecký.

Predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal: „Úroveň destinácie sa hodnotí aj podľa toho, či vie ponúknuť návštevníkom dobré jedlo a pitie. Ku kvalitnej gastronómii nepochybne patria aj špičkové vína. Každoročne sa zvyšujúca účasť podujatia je dôkazom, že aj v našom regióne vieme takéto vína vyrobiť.“

Vínna cesta


Vytvorené: 22. 10. 2021
Posledná aktualizácia: 26. 10. 2021 10:32
Autor: TIK Skalica