Menu
TIK Skalica
TIK Skalica

Rozhľadne na Záhorí

Rozhľadňa na Hrebeni

Predstavujeme Vám rozhľadne, ktoré Vám ponúknu nádherný pohľad na región.

OOCR Záhorie: Na Záhorí je viacero rozhľadní. Ponúkajú nádherný pohľad nielen na región.

Región Záhoria je mimoriadne rôznorodý od rovín až po zvlnené územie Bielych a Malých Karpát. Ideálnymi miestami pre komplexný pohľad po širšom okolí sú rozhľadne a vyhliadkové miesta, ktorých je aj na Záhorí niekoľko. Víkendové počasie predpovedá ideálne podmienky na dobrú viditeľnosť. Jeden z dôvodov, aby ste zvážili návštevu niektorej z nich.

Zaujímavou dvojičkou sú rozhľadne nad obcami Cerová a Prietrž, ktoré sú úplne identické. „Rozhľadňa Lipovec, ktorá stojí nad obcou Prietrž sa nachádza vo výške 424 metrov nad morom (m. n. m.) a jej návštevu je možné spojiť s neďalekým Pamätníkom SNP v osade U Rehušov. Pri rozhľadni Rozbehy nad obcou Cerová sa zas v tesnej blízkosti nachádzajú zrúcaniny hradu Korlátka, ako aj prvá veterná elektráreň na Slovensku,“ doplnil výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj.

Milovníci pekných výhľadov by nemali vynechať rozhľadňu Lipky, ktorá sa týči neďaleko Unína či Vtáčiu rozhľadňu na Adamovských jazerách pri meste Gbely. V Skalici na Baťovom kanáli sa zas zo 7 metrov vysokej drevenej rozhľadne môžete pokochať pohľadom na samotný kanál, ale aj Biele Karpaty.

V máji tohto roku sprístupnili Rozhľadňu na Hrebeni, ktorú slávnostne otvorili v máji tohto roka. Nachádza sa v Holíči neďaleko veterného mlyna, ktorý je jediným zachovaným na Slovensku. „Aj keď je v Holíči nepochybne hlavnou oddychovou zónou cisársky zámok, toto pekné prostredie je druhou možnosťou. Dokončenie tejto zóny som si dal pred niekoľkými rokmi za cieľ a pomaly sa ho darí napĺňať,“ uviedol o rozhľadni a jej okolí  predseda Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie a primátor mesta Holíč Zdenko Čambal.

Vyhliadka Vinohrady v Senici bola takisto sprístupnená až v tomto roku. Nachádza sa nad Kunovskou priehradou a je z nej za pekného počasia pekný výhľad nielen na mesto či priehradu ale aj hrad Branč a široké okolie. „Názov vyhliadky je odvodený od histórie okolia, keďže v minulosti práve v tejto lokalite boli vysadené vinice. K vyhliadke vedie značený turistický chodník, Cesta k nej vedie do mierneho kopca, ale je dobre zvládnuteľná aj pre rodiny s menšími deťmi,“ prezradil o vyhliadke primátor mesta Senica Martin Džačovský.

Pre mnohých turistov je zaujímavým tipom na výlet tretí najvyšší vrch malých Karpát Vápenná, na ktorej vo výške 752 m. n. m. stojí rozhľadňa, z ktorej je pekný výhľad na Pezinské Karpaty, Borskú nížinu, Podunajskú pahorkatinu, a aj na Tribeč a Považský Inovec. Pre odvážnejších a tých, ktorí vyznávajú viac adrenalínové zážitky je výzvou 30 metrov vysoká rozhľadňa, ktorá je bývalou vojenskou vežou. Nájdete ju medzi obcami Kostolište a Gajary. 

Rozhľadňa Lipovec

Rozhľadňa na HrebeniRozhľadňa RozbehyRozhľadňa Vinohrady

Dátum vloženia: 6. 9. 2021 9:34
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 9. 2021 11:25
Autor: TIK Skalica

SLUŽBY TIK

Preklad (translations)

Skalica - Slobodné kráľovské mesto

 

Otváracie hodiny

  • Pondelok:  07:30 - 15:30 hod.
  • Utorok:       07:30 - 15:30 hod.
  • Streda:       07:30 - 15:30 hod.
  • Štvrtok:      07:30 - 15:30 hod.
  • Piatok:       07:30 - 15:30 hod.
  • Sobota:       zatvorené
  • Nedeľa:       zatvorené
Obedová prestávka: 
11:30 - 12:00 hod.

Skalica - štyri ročné obdobia