#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Obsah

Otvorenie letnej turistickej sezóny 30.5.-31.8.2020

Typ: ostatné
Letná turistická sezóna sa v Skalici otvorí 30. mája

Aj napriek opatreniam v súvislosti s ochorením COVID-19 sa letná turistická sezóna v Skalici začne 30. mája 2020. Počas sezóny bude návštevníkom mesta k dispozícii celkom 12 pamiatok a sprevádzanie bude prebiehať formou prehliadky so sprievodcom, ktorého je možné objednať si v TIK Skalica. Vzhľadom na vzniknutú situáciu budú prehliadky prebiehať za prísnych hygienických a dezinfekčných predpokladov.

„Bezpečnosť našich zamestnancov a návštevníkov je prvoradá. Preto sme prijali opatrenia, aby sme ponúkli kvalitné služby s kladením dôrazu na ochranu zdravia. Maximálny počet ľudí v skupine bude 10, bude potrebné dodržiavať 2 metrové rozostupy, a pri každej pamiatke sa bude nachádzať dezinfekčný prostriedok. Prekrytie tváre je povinnosťou,“ povedala Anna Mierna, primátorka mesta Skalica.

Prehliadky mesta Skalica bude možné absolvovať v anglickom, nemeckom aj francúzskom jazyku. Turistická informačná kancelária tiež ponúka počas prehliadky možnosť zažiť nezabudnuteľný zážitok a vypočuť si zvuk organu v Jezuitskom kostole. Okrem toho bude možné vidieť spustenie Mlynu bratov Pilárikových – unikátna funkčná technická pamiatka.

Turistická informačná kancelária uverejňuje všetky potrebné a dôležité informácie o možnostiach trávenia voľného času, stravovacích, ubytovacích zariadeniach, pozvánky na aktuálne podujatia, ale takisto správy o uskutočnených podujatiach a mnoho ďalšieho na svojom webovom sídle – www.tikskalica.sk. Na tomto mieste je taktiež možné nájsť interaktívny kalendár podujatí.

Vytvorené: 13. 5. 2020
Posledná aktualizácia: 13. 5. 2020 14:26
Autor: TIK Skalica